Płatności Online

Przelew, Blik, Karta

30 dni

Na zwrot

30 dni

Na zwrot

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Klocki drewniane - Ekologiczna alternatywa plastiku

Klocki drewniane – ekologiczna alternatywa plastiku

Drewniane klocki to tak naprawdę pierwsze zabawki wielu z nas, ponieważ wcześniejsze klocki konstrukcyjne były wytwarzane właśnie z drewna. Zabawa drewnianymi klockami dla dzieci niesie za sobą wiele korzyści – między innymi dbałość o ekologię, a także prawidłowy rozwój dziecka. Klocki z drewna to z pozoru proste figurki, jednak dzisiejsze zestawy różnią się od tych dawniejszych. Możesz się o tym przekonać, przeglądając ofertę naszego sklepu. Te drewniane figurki występują obecnie w postaci klocków drewnianych magnetycznych, a nawet jako puzzle drewniane. Mają wiele zastosowań, co z kolei przekłada się na świetną i jednocześnie rozwijającą zabawę. Najmłodsze dzieci uczą się kształtów i kolorów, a także pierwszych figur, co w nieprawdopodobny sposób rozwija ich zmysł dotyku, koordynacji ruchowej i przestrzennej. Starsze dzieciaki mogą uczyć się pierwszych słów dzięki klockom drewnianym z literkami. Jak widać drewniane klocki dla dzieci mają wiele zastosowań – od emocjonującej zabawy, po naukę.

Różnorodność klocków drewnianych dla dzieci

Jak już wspomniano, klocki drewniane mogą występować w przeróżnej postaci, co czyni je ciekawszymi. Mali konstruktorzy mogą trenować swoje umiejętności dzięki fantastycznym klockom drewnianym konstrukcyjnym i tym samym budować pierwsze większe budowle. Najmniejsze dzieci będą z pewnością zadowolone z prezentu w postaci klocków drewnianych w wiaderku, ćwicząc jednocześnie segregację kształtów i kolorów. Wiaderka posiadają często sortery, dzięki czemu maluch może wrzucać odpowiednie kształty do wiaderka. Warto zaznaczyć, że klocki drewniane dla dzieci mają zwykle zaokrąglone krawędzie i są malowane nietoksycznymi farbami, dlatego zabawa nimi jest w pełni bezpieczna.

Niespotykanym dotąd wynalazkiem są klocki puzzle drewniane, które polegają na łączeniu ze sobą odpowiednich elementów. Występują też w postaci maty, na której można budować całe miasta, co będzie fascynującym zajęciem dla Twojego dziecka. Naukę literek i słów również można połączyć z zabawą z klockami drewnianymi, tworząc całe wyrazy, a wszystko to w przyjaznej atmosferze wśród kolorowych klocków drewnianych. Numerem jeden wśród klocków drewnianychklocki drewniane magnetyczne, które można łączyć w przeróżne figury geometryczne, tak bardzo lubiane przez ścisłowców. Różne formy i zastosowanie klocków drewnianych dla dzieci sprawia, że nasz maluch nie będzie nimi znudzony – wręcz przeciwnie – zacznie odkrywać coraz to nowsze formy zabawy i tym samym rozwijać swoje umiejętności.

Klocki drewniane – zabawa i bezpieczeństwo

Niektórzy rodzice mogą obawiać się zabawy klockami drewnianymi dla dzieci. Nic bardziej mylnego. Klocki są wykonane z naturalnego drewna i malowane bezpiecznymi farbami, które nie zagrażają dzieciom. Ich krawędzie są zaokrąglone lub pokryte miękkim silikonem, ponadto oferowane przez nas klocki posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE. Z zabawy klockami płynie wiele korzyści, bo dzieci rozwijają logiczne myślenie, kształtują zmysł dotyku i koordynacji, a także uczą się pierwszych konstrukcji. Jeśli zatem zastanawiasz się nad wyborem prezentu dla dziecka, klocki drewniane w każdej postaci będą odpowiednim podarunkiem. Przyciągną uwagę ciekawymi nadrukami i kolorami, co spotęguje w Twoim dziecku ciekawość i chęć zabawy. Drewniane klocki dla dzieci to świetna zabawka, którą możesz zakupić w praktycznym pudełku czy opakowaniu i przetransportować w dowolne miejsce. Zapraszamy do naszego sklepu i świata drewnianych klocków.

Internetowy sklep z zabawkami dla dzieci Swawolnik.pl

Zabawa to nie tylko podstawowa aktywność podejmowana przez dzieci w każdym wieku, ale także czynnik warunkujący harmonijny rozwój we wszystkich aspektach. Wybierając zabawki dla dzieci, warto zdawać sobie sprawę, że dla malucha nie jest ważne samo ukończenie jakiejś czynności, czyli jednym słowem dotarcie do celu. To my dorośli postrzegamy świat w ten sposób. Dzieci podczas zabawy chcą przede wszystkim doświadczać. Ich motywacją jest opanowanie nowej umiejętności, podejmowanie jak największej ilości prób i przetestowanie różnych możliwości rozwiązania danego problemu. A to wszystko bez przejmowania się niepowodzeniami i błędami popełnianymi po drodze. Aby umożliwić naszemu szkrabowi ciągłe ćwiczenie nowych kompetencji, należy starannie dobierać zabawki dla dzieci. Te dostosowane do wieku i upodobań malucha sprawią, że zabawa będzie sprawiała mnóstwo frajdy całej rodzinie, a nowe kompetencje dziecko nabędzie niejako przy okazji. Czyż można wyobrazić sobie lepszy i przyjemniejszy sposób nauki?

Sklep z zabawkami dla dzieci i niemowląt oferuje Państwu bogaty wybór różnego rodzaju zabawek. Znajdą się wśród nich zarówno te ponadczasowe, czyli lalki, rowery dla dzieci i maskotki, jak i wartościowe i ciekawe zabawki edukacyjne oraz bardzo atrakcyjne dla każdego dzieciaka zabawki ogrodowe. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu. Tutaj z pewnością każdy znajdzie idealny prezent dla swojej pociechy.

Pojazdy dla dzieci

W tej kategorii znajdą Państwo tradycyjne rowery dla dzieci, dopasowane do wieku malucha, w tym świetny do nauki równowagi rowerek biegowy oraz idealny na początek rowerowej przygody trójkołowiec. Są też pojazdy elektryczne, jak zachwycające auto na akumulator, w którym maluch będzie mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca. Dobrym pomysłem na prezent jest również hulajnoga lub deskorolka, także w popularnej obecnie wersji akumulatorowej. Małym fanom jazdy off road z kolei polecamy quady na akumulator lub motory dla dzieci.

Pojazdy dla dzieci pozwalają na beztroską zabawę poza domem. To spora dawka ruchu, tak potrzebna dzieciom do zachowania zdrowia i sprawności fizycznej.

Pojazdy na akumulator dla dzieci

Bardzo ciekawą propozycją z naszej strony są pojazdy elektryczne. Są to samochody dla dzieci, do których maluch może wsiąść i pokierować nimi. Z doświadczenia wiemy, że takie auto na akumulator to zachwycający wręcz prezent dla dzieci w wieku od 2 do około 5 lat. Nie sposób opisać podekscytowania szkraba na myśl o przejażdżce swoim własnym autem. Z pewnością jest to świetna okazja do pierwszego spróbowania swoich sił w roli kierowcy, o czym marzy każde dziecko. Pojazdy na akumulator dostępne są oczywiście w wielu różnych wersjach, mamy więc motory dla dzieci, quady elektryczne oraz hulajnogi.

Zabawki edukacyjne

Nauka i zabawa w jednym? To nie tylko możliwe, ale również bardzo przyjemne. Nasze wyjątkowe zabawki edukacyjne to doskonały pomysł na wspólne gry i zabawy, dzięki którym maluch posiądzie wiele przydatnych umiejętności. Wybór jest naprawdę ogromny. Prezentujemy zatem ciekawe układanki i łamigłówki, rozwijające poczucie rytmu i muzykalność instrumenty muzyczne, tablice magnetyczne oraz zabawki kreatywne, jak ciastolina i piasek kinetyczny.

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Udowodniono, że słuch muzyczny u dziecka zaczyna rozwijać się bardzo wcześnie, bo już w życiu płodowym. Z tego względu instrumenty muzyczne to pierwsze prawdziwe zabawki edukacyjne. Warto zainteresować nim już niemowlaki, gdyż w ten sposób rozwój muzykalności, poczucia rytmu i zdolności muzycznych ma największe szanse rozwinąć się w prawdziwy talent. Swawolnik.pl oferuje Państwu elektryczne pianino, czyli keyboard w wersjach zarówno dla najmłodszych, jako proste, interaktywne pianinko, jak i w postaci instrumentu z wieloma zaawansowanymi funkcjami, dla starszych dzieci, uczących się już pierwszych utworów. Oprócz tego są gitary, cymbałki, bębenki, perkusja dla dzieci, a nawet mikrofon dla zapalonych wokalistów.

Lalki i akcesoria

Lalki dla dzeci to niewątpliwie jeden z najczęściej wybieranych produktów dla dziewczynek. I nic dziwnego, lalki uczą dziecka empatii i wrażliwości oraz troski o potrzeby innych. Służą też do odgrywania różnych ról, co pomaga lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami i pozwala zrozumieć drugą osobę. A jeżeli lalki i akcesoria, to nie sposób pominąć czegoś tak atrakcyjnego, jak domek dla lalek. Jest to marzenie każdej młodej damy. Pokaźna kolekcja lalek Barbie, wśród których są również lalki z bajek, potrzebuje bowiem lokum, w którym znajdą się piękne meble dla lalek. To tam będzie toczyło się codzienne, acz niezwykle emocjonujące życie. Z kolei bobasy takie jak: Baby Born, Baby Annabell, Baby Alive i Cry babies to lalki, wymagające troskliwej opieki. Dziewczynkom przyda się więc wózek dla lalki oraz ubranka i buciki. W naszym sklepie znajdują się bardzo różne akcesoria dla lalek, m.in. zestawy do pielęgnacji i karmienia, a nawet foteliki i krzesełka oraz łóżeczka i kołyski. Wśród oferowanych zabawek jest także tzw. lalka interaktywna, szczególnie uwielbiana przez dzieci. Nie zabrakło oczywiście nowości, do których zaliczyć można Shibajuku. Zwolennikom tradycjonalizmu z kolei polecamy przepiękne szmacianki, mogące służyć dziecku zarówno jako przytulanka, jak i lalka, na której potrzeby nasza pociecha będzie reagowała.

Gry dla dzieci

Każdy z nas chciałby rozwijać w swoich dzieciach naturalną ciekawość do poznawania świata i uczenia się nowych rzeczy, dociekliwość, umiejętność logicznego rozumowania oraz odwagę do podejmowania kolejnych prób, pomimo napotkanych na drodze niepowodzeń. Najlepsze gry planszowe dostępne w naszym asortymencie to jedna z propozycji, która wspiera harmonijny rozwój we wszystkich wymienionych aspektach. Gry dla dzieci to także puzzle, których układanie ćwiczy wytrwałość w dążeniu do celu, cierpliwość i logiczne rozumowanie. Młodszym szkrabom polecamy puzzle z większymi elementami lub duże puzzle piankowe oraz proste gry pamięciowe, a nieco starszym ciekawe gry strategiczne, m.in. nieśmiertelne szachy i warcaby oraz puzzle z większą ilością fragmentów. Wspólne, rodzinne wieczory upłyną znacznie milej, gdy zaproponujemy dziecku gry karciane, logiczne lub