Wyświetlanie jednego wyniku

MATA WODNA DO MALOWANIA DLA DZIECI PISAKI SZABLONY

50,00 
  WODNA MATA DO MALOWANIA Rewelacyjna mata wodna do malowania. Nie potrzebujesz żadnych kredek, mazaków ani farb, aby Twoje dziecko

Sklep internetowy Swawolnik.pl oferuje szeroki wybór mat wodnych edukacyjnych i gimnastycznych dla maluchów w każdym wieku. Nasz wybór obejmuje maty wodne dla najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się siadać i chodzić, jak również maty dla starszych dzieci, które uwielbiają interaktywne zabawki. Dzięki szerokiej gamie opcji, na pewno znajdziesz idealną matę wodną dla swojego malucha!

Maty wodne dla dzieci – alternatywa dla farbek i kredek

Niezależna, kreatywna zabawa to świetny sposób na spędzenie czasu z maluchami. Jednym z zajęć, które zawsze sprawia przyjemność jest rysowanie. Maluchy zazwyczaj chętnie malują, dlatego kredki lub farby dla dzieci i papier to świetna inwestycja. Dzięki temu dziecko zyskuje rozrywkę dla swojego rozwoju, a rodzice – odrobinę czasu dla siebie. Dopóki pozostawiony sam na sam z samodzielnymi czynnościami maluch nie wpadnie na pomysł “upiększania” ściany flamastrami lub nie nadepnie na porzuconą na dywanie tubkę z farbą. Maty wodne dla dzieci to świetny sposób na zastąpienie tradycyjnych przyborów do pisania. Maty te mogą być używane do tworzenia kolorowych rysunków za pomocą nieplamiących pisaków. Są świetną opcją zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ponieważ dają więcej możliwości twórczych niż bloki rysunkowe czy ściany.

Jak działają maty wodne do malowania?

Mata wodna do rysowania, malowania i pisania wodą jest kolorową podkładką wykonaną z wodoodpornego tworzywa sztucznego, do którego przymocowana jest warstwa tkaniny pokrytej folią. Gdy szybkoschnąca tkanina zamoknie, pojawiają się kolory na płaszczyźnie maty do malowania. Gdy materiał wyschnie, rysunek znika, a na jego miejscu mogą powstać nowe obrazy. Jednym z doskonałych sposobów, aby cieszyć się matą wodną jest użycie dołączonych akcesoriów do rysowania. Ale jeśli nie masz żadnego z nich, możesz również użyć tego, co masz w domu. Maluchy mogą używać takich rzeczy jak gąbki, aby tworzyć ciekawe wzory na swoich matach. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów mat wodnych, więc możesz znaleźć taką, która spełni Twoje potrzeby. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć matę wodną, która jest wystarczająco mała, aby zabrać ją ze sobą na piknik, czy też taką, która jest wystarczająco duża, aby grupa dzieci mogła się na niej bawić w tym samym czasie, z pewnością znajdziesz matę, która będzie dla Ciebie idealna.

Maty wodne i ich liczne zalety

Mata wodna do malowania i rysowania to wciągająca zabawka, która zdecydowanie zmniejsza ryzyko zabrudzenia ścian, mebli czy ubrań, które od zawsze towarzyszyło kreatywnym zajęciom maluchów. To jednak nie jedyne zalety tego wynalazku. Dlaczego jeszcze warto zaopatrzyć swoje dziecko w matę wodną do rysowania?

  • Jedna mata wodna może służyć przez wiele lat.
  • Pisaki dołączone do maty nie zużywają się.
  • Zabawka jest całkowicie bezpieczna dla dziecka.
  • Mata jest lekka i łatwa w transporcie.

Rozważając zakup maty wodnej dla swojego dziecka warto pamiętać, że jest to zabawka, która doskonale stymuluje jego rozwój. Dzięki rysowaniu i malowaniu maluchy ćwiczą koordynację ruchową i tzw. małą motorykę, uczą się rozpoznawać kształty i kolory. Bawiąc się na dużej macie do rysowania z innymi dziećmi, maluch zdobywa również umiejętności społeczne. Wspólne malowanie wodą może stać się pierwszym zespołowym działaniem w jego życiu. Sprawdź nasze maty wodne i bądź gotów do zabawy w nadchodzącym sezonie!