Najlepsze zabawki dla dzieci

Mozaika diamentowa – Czym jest, gdzie kupić i jak układać?

Jeśli trafiłeś na naszą stronę, to zapewne interesuje Cię mozaika diamentowa. Tutaj dowiesz się wszystkiego o diamond paintingu, od tego czym jest, do tego jak stworzyć własne arcydzieło. Dowiesz się również o różnych rodzajach haftu diamentowego, gdzie go kupić i jak długo trwa jego tworzenie. Więc czy jesteś początkującym czy doświadczonym artystą, na tej stronie każdy znajdzie coś dla siebie.

Spis treści:

  • Historia powstania mozaiki diamentowej
  • Co to jest haft diamentowy?
  • Jak długo zajmuje ukończenie jednego obrazu metodą diamond painting?
  • Mozaika diamentowa – Gdzie kupić?
  • Podsumowanie

Historia powstania mozaiki diamentowej

Czym właściwie jest mozaika diamentowa? Na to pytanie warto cofnąć się do 2010 roku, kiedy to chińska firma Guangdong Dazu Yueming Laser Technology Co.,Ltd otrzymała patent na technikę rękodzielniczą zwaną haftem diamentowym. Co prawda mozaika diamentowa istniała już wcześniej, ale to właśnie chińska firma znalazła sposób na to, aby nadać tej technice sens i radość z jej wykonywania. Wszystko to dzięki zastosowaniu warstwy samoprzylepnej na plastikowym płótnie. Wcześniej używano do tego aksamitu, co powodowało, że klej, a tym samym koraliki, nie przywierały do powierzchni. Powszechnie przyjmuje się, że mozaika diamentowa jest połączeniem dwóch innych technik rękodzieła, którymi są: haft krzyżykowy i malowanie po numerach. Wynalazca w patencie odniósł się jednak do innej techniki “malowania piaskiem”.

Popularność haftu diamentowego wciąż rośnie, ponieważ jest to stosunkowo łatwe rzemiosło do nauki, które może być wykonane przez każdego. Jedynym wymogiem jest trochę cierpliwości, ponieważ proces ukończenia projektu może trwać kilka godzin. Ale, wynik końcowy jest zazwyczaj piękne dzieło sztuki, które mogą być wyświetlane zarówno prywatnie lub publicznie. W rzeczywistości, wiele osób sprzedaje obecnie swoje projekty haftu diamentowego online, co tylko pomaga w dalszym zwiększaniu popularności mozaiki diamentowej.

Haft diamentowy - Diamond painting - Mozaika Diamentowa
Haft diamentowy - Diamond painting - Mozaika Diamentowa

Co to jest mozaika diamentowa?

Haft diamentowy to technika rękodzielnicza, która polega na wyklejaniu obrazka kryształkami o tej samej wielkości, jeden obok drugiego, według określonego wzoru. Na rynku dostępne są dwa rodzaje kształtów diamentów: okrągłe i kwadratowe. Ale dlaczego właściwie koraliki nazywane są diamentami (mozaika diamentowa z ang. diamond painting)? Kiedy przyjrzysz się uważnie koralikom, zobaczysz, że mają one ścięte krawędzie. Każdy „diament” w zestawie ma aż 15 unikalnych skośnych krawędzi, co sprawia, że każdy z nich inaczej załamuje światło. Dzięki temu gotowy obrazek mieni się mnóstwem kolorów i wygląda niesamowicie. Nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.

Dlaczego mozaika diamentowa stała się tak popularna w ostatnich czasach? Składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim ludzie zamknięci na dłuższy czas w swoich domach szukali zajęć. Diamond painting ma to do siebie, że gdy do niego usiądziemy, godziny mijają szybko. Podczas wyklejania obrazu możemy całkowicie odciąć się od świata. Wykonywanie haftu diamentowego ma wiele korzyści. Wszystko to miało wpływ na tak ogromny wzrost fanów tej techniki rękodzielniczej w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Jak długo zajmuje ukończenie jednego obrazu metodą diamond painting? Jeśli chodzi o to, jak długo trwa, aby zakończyć obraz, istnieje wiele czynników, które wchodzą w grę. Rozmiar obrazu jest jednym z najważniejszych czynników, jak również liczba kolorów używanych w obrazie. Innym ważnym czynnikiem jest jakość materiałów, które są używane. Jeśli wybierzesz zestaw niskiej jakości, wszystkie godziny spędzone na klejeniu mogą zostać zmarnowane z powodu niskiej jakości płótna lub koralików. Jeśli jednak użyjesz zestawu wysokiej jakości, efekty będą znacznie lepsze. W naszych zestawach mozaiki diamentowej obrazki mają nawet do 35 kolorów, więc ważne jest, aby wybrać odpowiedni zestaw dla swojego poziomu umiejętności. Wprawny „malarz” może ukończyć obrazek standardowej wielkości w 5-8 dni, poświęcając na to około 2 godzin każdego dnia w ramach projektu.

Haft-diamentowy-Mozaika-Diamond-Painting

Mozaika diamentowa – Gdzie kupić?

W ostatnim czasie nastąpił wysyp miejsc oferujących mozaiki diamentowe. Niestety w większości przypadków firmy te nastawione są tylko na czysty zysk i oferują klientom zestawy (często bez opakowania, po prostu wrzucone w kopertę) bardzo słabej jakości. Pomijając fakt odpowiedniego zabezpieczenia, często akcesoria wchodzące w skład zestawu, a raczej ich brak, utrudniają wykończenie obrazka od początku do końca.

Haft diamentowy jest w pewnym sensie arcydziełem. Stajemy się artystami, którzy chcą uzyskać jak najlepszy efekt końcowy naszej pracy, aby móc z dumą powiesić nasze dzieło na ścianie, podarować je w prezencie lub pochwalić się nim znajomym w mediach społecznościowych. Poświęcamy wiele godzin na jego wykonanie, a nie chcielibyśmy, aby okazało się, że koraliki są krzywe, brakuje niektórych kolorów lub klej na płótnie jest tak słaby, że diamenciki od niego odlatują. A te, które cudem się utrzymały, wcale nie błyszczą.

Aby temu zapobiec, warto przy zakupie zestawu do diamond paintingu kierować się jakością. Zestawy mozajek diamentowych dostępne w naszym sklepie są zabezpieczone odpowiednimi foliami i dostarczane w kartonowych pudełkach. Jakość płótna, kleju i koralików 5D jest jedną z najlepszych na rynku. Nasze płótna ozdobione są bardzo ładnym falistym wzorem wycinanym po bokach, co sprawia, że efekt końcowy jest piorunujący. Kupując zestaw do mozaiki diamentowej od nas masz pewność, że jakość i efekt końcowy będzie świetny.

Podsumowanie

Mozaika diamentowa to przyjemne i fascynujące hobby, którym można się cieszyć w wolnym czasie. Nie wymaga od nas wiele, ale postępy naszej pracy mogą dostarczyć wiele satysfakcji. Warto zainteresować się tym tematem i już dziś zamówić swój zestaw do diamond paintingu. Pamiętaj jednak, aby przy zakupie nie kierować się tylko ceną, ale przede wszystkim jakością. Wykonanie pełnego obrazu zajmuje dużo czasu, dlatego ważne jest, aby efekt końcowy był zadowalający.

Sprawdź naszą szeroką ofertą haftu diamentowego. Różne rozmiary, wiele modeli, zestawy zawierające wszystko czego potrzebujesz, aby stworzyć swój własny obraz od początku do końca – sklep Swawolnik.pl