Płatności Online

Przelew, Blik, Karta

30 dni

Na zwrot

30 dni

Na zwrot

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki dla 5 latka - Najlepsze pomysły na prezent dla 5 latka

Najlepsze zabawki dla 5 latka - Idealny prezent dla 5 latka

Dobry pomysł na prezent dla 5 latka jest dla wielu z nas sporym wyzwaniem. W tym wieku dziecko wkracza już w etap tzw. starszaka, więc najlepsze zabawki dla 5 latka będą charakteryzowały się nieco odmiennymi parametrami niż te dla młodszych dzieci. Maluch ma co prawda jeszcze trochę czasu, zanim pójdzie do szkoły, jednak z pewnością jego wymagania są dużo bardziej sprecyzowane niż we wcześniejszych latach. Zabawki dla 5 latka to po pierwsze wszystkie te, które posiadają jakiś popularny motyw lub przedstawiają wizerunek znanych dziecku z bajek bohaterów. Kraina Lodu, My Little Pony, Auta, Barbie, Tomek i Przyjaciele czy inne, będące obecnie na topie filmy i seriale zazwyczaj posiadają swoje odpowiedniki w postaci lalki, maskotki, samochodu czy pociągu. Dostępne są również puzzle i gry w oparciu o te łatwo rozpoznawalne przez dzieci motywy. Każdy rodzic z pewnością doskonale wie, czym fascynuje się jego pociecha. Na szczęście bez problemu można połączyć pasję malucha z nauką i rozwijaniem jego umiejętności, a rozpoznawalni bohaterowie mogą bardzo łatwo w tym pomóc. Zabawki edukacyjne dla 5 latka bowiem uczą nowych, ciekawych rzeczy dodatkowo zachęcając dziecko do zabawy przyciągającym uwagę wizerunkiem ulubionej postaci.

Najlepsze zabawki edukacyjne dla 5 latka

Puzzle i różnego rodzaju gry kwalifikowane jako zabawki edukacyjne dla 5 latka są na widocznie bardziej zaawansowanym poziomie. Puzzle posiadają znacznie więcej elementów, co ćwiczy wytrwałość w dążeniu do celu oraz pamięć i koncentrację. Warto wybierać te, które przedstawiają ulubionego przez naszą pociechę zwierzaka lub bohatera. Jeśli natomiast chodzi o zabawki edukacyjne dla pięciolatka w postaci gier, to istnieje już dużo więcej odpowiednich dla tego wieku propozycji z tej półki. Warte uwagi są gry pamięciowe oraz słowne i liczbowe. Są to zabawki dla 5 latka, dzięki którym maluch łatwiej wkroczy w świat czytania, pisania i liczenia, jakie czeka go w zerówce. Można także sięgnąć po proste gry planszowe i karciane. Tego typu zabawki edukacyjne dla 5 latka sprawiają dzieciom dużo radości i satysfakcji, zwłaszcza jeżeli mogą zagrać w nie wspólnie z rodzicem. Najlepsza zabawka edukacyjna dla 5 latka to fantastyczna forma nauki poprzez zabawę i świetny prezent dla 5 latka. Warto jednak odpowiednio dobrać poziom trudności, gdyż obarczanie dziecka zbyt skomplikowanymi grami może go znudzić i zniechęcić do dalszej zabawy. Z kolei te idealnie dopasowane do aktualnego poziomu rozwoju, umożliwią maluchowi wypracowanie ogromnej pewności siebie i wiary we własne siły, co jest podstawową cechą procentującą w późniejszym, pełnym wyzwań życiu.

Najlepsza zabawka dla 5 latka - Co kupić na prezent dla 5 latki?

Zabawki interaktywne dla 5 latka nadal stanowią atrakcję dla dziecka. W tym wieku lalka, maskotka czy zwierzątko interaktywne bywa prawdziwą pasją dziecka. Dziewczynki będą chciały skompletować całą wyprawkę dla swojej lalki, czyli różnego rodzaju ubranka, butelki oraz oczywiście wózek na długie spacery. Można powiedzieć, że zabawki interaktywne dla 5 latka są czymś, z czego dziecko dopiero w tym wieku potrafi się naprawdę cieszyć. Opiekuńczość i troska, jaka jest widoczna podczas zabawy pieskiem, kotkiem, konikiem czy lalką bobasem ma szansę rozwinąć się w późniejszym życiu w prawdziwą empatię i opiekuńczość względem innych. Z pewnością więc są to najlepsze zabawki na prezent dla 5 latki, kładące nacisk na bardzo ważne wartości. W tym wieku zaczyna się również zainteresowanie lalkami Barbie, wśród których można znaleźć wiele znanych postaci z bajek.

Wspaniały prezent dla 5 latka to także rower lub hulajnoga. Nie sposób wyobrazić sobie wiosennych i letnich spacerów bez ulubionego pojazdu. Wiele szkrabów za najlepsze zabawki dla 5 latka uważa również masy plastyczne typu ciastolina, modelina, piankolina oraz oczywiście piasek kinetyczny, który od lat niezmiennie fascynuje zarówno maluchy, jak i starszaki.

W sklepie internetowym Swawolnik.pl znajdą Państwo rozmaite zabawki dla 5 latka, wśród których znajdują się rowery, lalki, puzzle, gry, auta i pokrewne pojazdy oraz wiele innych. Zastanawiając się jaki pomysł na prezent dla 5 latka będzie najlepszy warto kierować się przede wszystkim preferencjami dziecka, gdyż wtedy sprawimy mu największą radość.