Płatności Online

Przelew, Blik, Karta

30 dni

Na zwrot

30 dni

Na zwrot

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki dla 3 latka - Najlepsze pomysły na prezent dla 3 latka

Najlepsze zabawki dla 3 latka - Idealne na prezent dla 3 latka

Które zabawki dla 3 latka będą odpowiednie pod kątem bezpieczeństwa, atrakcyjności dla samego dziecka oraz wspierania wszechstronnego rozwoju malucha? Dzieci w wieku 3 lat wkraczają już w tzw. wiek przedszkolny. Jest to co prawda dopiero początek ich stopniowego usamodzielnienia się, jednak nie umknie uwadze fakt, że w tym wieku dziecko jest coraz bardziej sprawne ruchowo, manualnie oraz intelektualnie. 3 latek zna już dużo więcej słów, jest dużo bardziej aktywny oraz wyraźnie zainteresowany nowymi, nieznanymi mu wcześniej rzeczami i czynnościami. W zabawę wkłada też dużo zapału, a samym zabawkom poświęca znacznie więcej uwagi. Z tego względu zabawki edukacyjne dla 3 latka będą miały duże znaczenie zarówno jeśli chodzi o połączenie nauki z zabawą, jak i rozbudzenie w dziecku chęci i zainteresowań do rozwijania własnych zdolności. Przedstawiamy kilka opcji, które stanowią dobry pomysł na prezent dla 3 latka.

Warto wybierać takie, które wykonane są z dużą dbałością o szczegóły, kolorowe i przyciągające uwagę. Najlepsze zabawki dla 3 latka nie są już przesadnie dziecinne, choć nadal nie sięgamy po zbyt trudne i abstrakcyjne.

Zabawki interaktywne dla 3 latka - Idealny prezent dla 3 latki

Dziecko w wieku 3 lat zaczyna szukać wzorców do naśladowania oraz przejawia coraz większą empatię i opiekuńczość względem innych. Oczywiście pierwszym i podstawowym bohaterem dla dziecka są jego rodzice. Maluch chce się naśladować mamę i tatę we wszystkim, co robią. Pierwszy, doskonały pomysł na prezent dla 3 latki stanowi maskotka lub lalka. W zależności od indywidualnych preferencji szkraba będzie to fantastyczny obiekt do ćwiczenia umiejętności dbania o potrzeby innych. Lalki i maskotki dostępne są również jako zabawki interaktywne dla 3 latka, co oznacza, że komunikują one swoją obecność płaczem, czy innym dźwiękiem. Takiej wymagającej zabawce z pewnością przyda się wózek dla lalki, w którym będzie można zabrać ukochaną przytulankę na spacer. Inne zabawki interaktywne dla 3 latka to zwierzątka. Piesek, kotek czy konik z pewnością wzbudzą zachwyt Twojej pociechy. Dla wielu dzieci są to najlepsze zabawki dla 3 latka, ponieważ posiadają one w sobie naturalną potrzebę kontaktu ze zwierzętami.

Zabawki edukacyjne dla 3 latka — które będą najodpowiedniejsze na prezent dla 3 latka?

Wszelkiego rodzaju puzzle i proste gry to tzw. zabawki edukacyjne dla 3 latka. Kształtują one zdolność logicznego myślenia i wyciągania wniosków, ćwiczą zdolności manualne oraz podnoszą poczucie własnej wartości po każdej udanej próbie rozwikłania zadania. W dodatku są świetnym pomysłem na spędzenie czasu wspólnie z dzieckiem. Najlepsze zabawki edukacyjne dla 3 latka powinny posiadać atrakcyjny wzór i kolor, na które dziecko w tym wieku zwraca już większą uwagę niż wcześniej. Praktycznie każdemu dziecku przypadną do gustu również klocki. Warto także, aby zabawki edukacyjne dla 3 latka zawierały już pierwsze litery i cyfry, co w łagodny sposób wprowadzi malucha w świat edukacji. Ciekawy prezent dla 3 latka stanowią też m.in. stempelki i pieczątki, mazaki, farbki lub magnesy do przypinania na lodówkę. Są to zabawki, które pobudzają wyobraźnię każdego 3 latka i zachęcają do poświęcenia danemu zajęciu większej ilości czasu i cierpliwości. W dodatku rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Niesamowitą frajdą dla dzieci w tym wieku są masy plastyczne: plastelina, modelina i ciastolina oraz piasek kinetyczny. Tego typu zabawki dla 3 latka pozwalają na tworzenie wymyślnych form, co daje mnóstwo radości oraz doskonale ćwiczy sprawność małych rączek.

Najlepsze zabawki dla 3 latka wspierające aktywność ruchową — jakie wybrać na prezent dla 3 latka?

Wspaniały prezent dla dziecka w wieku 3 lat to niewątpliwie pierwszy rower. Malucha w tym wieku ucieszy zarówno rowerek biegowy, jak i trójkołowiec. Rowerek biegowy ćwiczy równowagę i maluch z pewnością bardzo szybko opanuje jazdę na tradycyjnym dwukołowcu po codziennych ćwiczeniach na tego typu pojeździe. Rower trójkołowy z kolei ma szansę stać się ukochanym środkiem transportu na codziennych spacerach z mamą lub tatą. W tym wieku dobry pomysł na prezent dla 3 latka stanowi także hulajnoga. Swawolnik.pl posiada w swoim asortymencie naprawdę szeroki wybór różnych pojazdów dla dzieci, które niezmiennie królują jako najlepsze zabawki dla 3 latka. Bardzo popularne są również niewielkie pojazdy do zabawy, czyli samochody, koparki, samoloty i wiele innych.

W naszym sklepie można znaleźć różne typy zabawek dla dzieci, które będą stanowiły ciekawy prezent dla 3 latków. W zależności od tego, co najbardziej lubi Państwa pociecha, można wybrać atrakcyjne, bezpieczne i rozwijające zabawki dla 3 latków. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów dla dzieci i dokładamy wszelkich starań, aby każdy znalazł dokładnie to, czego pragnie jego dziecko.

Internetowy sklep z zabawkami dla dzieci Swawolnik.pl

Zabawa to nie tylko podstawowa aktywność podejmowana przez dzieci w każdym wieku, ale także czynnik warunkujący harmonijny rozwój we wszystkich aspektach. Wybierając zabawki dla dzieci, warto zdawać sobie sprawę, że dla malucha nie jest ważne samo ukończenie jakiejś czynności, czyli jednym słowem dotarcie do celu. To my dorośli postrzegamy świat w ten sposób. Dzieci podczas zabawy chcą przede wszystkim doświadczać. Ich motywacją jest opanowanie nowej umiejętności, podejmowanie jak największej ilości prób i przetestowanie różnych możliwości rozwiązania danego problemu. A to wszystko bez przejmowania się niepowodzeniami i błędami popełnianymi po drodze. Aby umożliwić naszemu szkrabowi ciągłe ćwiczenie nowych kompetencji, należy starannie dobierać zabawki dla dzieci. Te dostosowane do wieku i upodobań malucha sprawią, że zabawa będzie sprawiała mnóstwo frajdy całej rodzinie, a nowe kompetencje dziecko nabędzie niejako przy okazji. Czyż można wyobrazić sobie lepszy i przyjemniejszy sposób nauki?

Sklep z zabawkami dla dzieci i niemowląt oferuje Państwu bogaty wybór różnego rodzaju zabawek. Znajdą się wśród nich zarówno te ponadczasowe, czyli lalki, rowery dla dzieci i maskotki, jak i wartościowe i ciekawe zabawki edukacyjne oraz bardzo atrakcyjne dla każdego dzieciaka zabawki ogrodowe. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu. Tutaj z pewnością każdy znajdzie idealny prezent dla swojej pociechy.

Pojazdy dla dzieci

W tej kategorii znajdą Państwo tradycyjne rowery dla dzieci, dopasowane do wieku malucha, w tym świetny do nauki równowagi rowerek biegowy oraz idealny na początek rowerowej przygody trójkołowiec. Są też pojazdy elektryczne, jak zachwycające auto na akumulator, w którym maluch będzie mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca. Dobrym pomysłem na prezent jest również hulajnoga lub deskorolka, także w popularnej obecnie wersji akumulatorowej. Małym fanom jazdy off road z kolei polecamy quady na akumulator lub motory dla dzieci.

Pojazdy dla dzieci pozwalają na beztroską zabawę poza domem. To spora dawka ruchu, tak potrzebna dzieciom do zachowania zdrowia i sprawności fizycznej.

Pojazdy na akumulator dla dzieci

Bardzo ciekawą propozycją z naszej strony są pojazdy elektryczne. Są to samochody dla dzieci, do których maluch może wsiąść i pokierować nimi. Z doświadczenia wiemy, że takie auto na akumulator to zachwycający wręcz prezent dla dzieci w wieku od 2 do około 5 lat. Nie sposób opisać podekscytowania szkraba na myśl o przejażdżce swoim własnym autem. Z pewnością jest to świetna okazja do pierwszego spróbowania swoich sił w roli kierowcy, o czym marzy każde dziecko. Pojazdy na akumulator dostępne są oczywiście w wielu różnych wersjach, mamy więc motory dla dzieci, quady elektryczne oraz hulajnogi.

Zabawki edukacyjne

Nauka i zabawa w jednym? To nie tylko możliwe, ale również bardzo przyjemne. Nasze wyjątkowe zabawki edukacyjne to doskonały pomysł na wspólne gry i zabawy, dzięki którym maluch posiądzie wiele przydatnych umiejętności. Wybór jest naprawdę ogromny. Prezentujemy zatem ciekawe układanki i łamigłówki, rozwijające poczucie rytmu i muzykalność instrumenty muzyczne, tablice magnetyczne oraz zabawki kreatywne, jak ciastolina i piasek kinetyczny.

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Udowodniono, że słuch muzyczny u dziecka zaczyna rozwijać się bardzo wcześnie, bo już w życiu płodowym. Z tego względu instrumenty muzyczne to pierwsze prawdziwe zabawki edukacyjne. Warto zainteresować nim już niemowlaki, gdyż w ten sposób rozwój muzykalności, poczucia rytmu i zdolności muzycznych ma największe szanse rozwinąć się w prawdziwy talent. Swawolnik.pl oferuje Państwu elektryczne pianino, czyli keyboard w wersjach zarówno dla najmłodszych, jako proste, interaktywne pianinko, jak i w postaci instrumentu z wieloma zaawansowanymi funkcjami, dla starszych dzieci, uczących się już pierwszych utworów. Oprócz tego są gitary, cymbałki, bębenki, perkusja dla dzieci, a nawet mikrofon dla zapalonych wokalistów.

Lalki i akcesoria

Lalki dla dzeci to niewątpliwie jeden z najczęściej wybieranych produktów dla dziewczynek. I nic dziwnego, lalki uczą dziecka empatii i wrażliwości oraz troski o potrzeby innych. Służą też do odgrywania różnych ról, co pomaga lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami i pozwala zrozumieć drugą osobę. A jeżeli lalki i akcesoria, to nie sposób pominąć czegoś tak atrakcyjnego, jak domek dla lalek. Jest to marzenie każdej młodej damy. Pokaźna kolekcja lalek Barbie, wśród których są również lalki z bajek, potrzebuje bowiem lokum, w którym znajdą się piękne meble dla lalek. To tam będzie toczyło się codzienne, acz niezwykle emocjonujące życie. Z kolei bobasy takie jak: Baby Born, Baby Annabell, Baby Alive i Cry babies to lalki, wymagające troskliwej opieki. Dziewczynkom przyda się więc wózek dla lalki oraz ubranka i buciki. W naszym sklepie znajdują się bardzo różne akcesoria dla lalek, m.in. zestawy do pielęgnacji i karmienia, a nawet foteliki i krzesełka oraz łóżeczka i kołyski. Wśród oferowanych zabawek jest także tzw. lalka interaktywna, szczególnie uwielbiana przez dzieci. Nie zabrakło oczywiście nowości, do których zaliczyć można Shibajuku. Zwolennikom tradycjonalizmu z kolei polecamy przepiękne szmacianki, mogące służyć dziecku zarówno jako przytulanka, jak i lalka, na której potrzeby nasza pociecha będzie reagowała.

Gry dla dzieci

Każdy z nas chciałby rozwijać w swoich dzieciach naturalną ciekawość do poznawania świata i uczenia się nowych rzeczy, dociekliwość, umiejętność logicznego rozumowania oraz odwagę do podejmowania kolejnych prób, pomimo napotkanych na drodze niepowodzeń. Najlepsze gry planszowe dostępne w naszym asortymencie to jedna z propozycji, która wspiera harmonijny rozwój we wszystkich wymienionych aspektach. Gry dla dzieci to także puzzle, których układanie ćwiczy wytrwałość w dążeniu do celu, cierpliwość i logiczne rozumowanie. Młodszym szkrabom polecamy puzzle z większymi elementami lub duże puzzle piankowe oraz proste gry pamięciowe, a nieco starszym ciekawe gry strategiczne, m.in. nieśmiertelne szachy i warcaby oraz puzzle z większą ilością fragmentów. Wspólne, rodzinne wieczory upłyną znacznie milej, gdy zaproponujemy dziecku gry karciane, logiczne lub zręcznościowe. A tym maluchom, które nie potrafią ani chwili usiedzieć w miejscu z pewnością spodobają się gry sportowe takie, jak piłkarzyki i mini bramka piłkarska.

Gry elektroniczne dla dzieci

Pojawienie się gier elektronicznych w świecie zabawek wzbudziło wśród dzieci i rodziców ogromne zainteresowanie. Początkowo proste gierki elektroniczne typu tetris elektroniczny, czy znane na całym świecie tamagotchi przekształciły się w rozbudowane i fascynujące gry, które rozwijały refleks i szybkie myślenie. Nawet tradycyjne planszówki został