Płatności Online

Przelew, Blik, Karta

30 dni

Na zwrot

30 dni

Na zwrot

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki dla 2 latka - Najlepsze pomysły na prezent dla 2 latka

Zabawki dla 2 latka - Najlepszy prezent dla 2 latka

Zabawki mają na celu wspieranie dziecka w jego wszechstronnym rozwoju. Obecnie na rynku znajduje się jednak tak ogromny ich wybór, że często stajemy przed dylematem, które zabawki edukacyjne dla 2 latka będą najlepsze. Warto pamiętać, że podstawowym kryterium, którym powinniśmy się kierować, jest wiek dziecka. Nie bez znaczenia są również indywidualne upodobania malucha. Jeżeli chodzi o zabawki dla 2 latka, to najlepsze z nich stymulują dalszy rozwój już zdobytych umiejętności manualnych i ruchowych, rozwijają wyobraźnię i kreatywność oraz zdolności muzyczne. Idealny prezent dla 2 latka będzie jednocześnie umacniał w dziecku wiarę we własne możliwości oraz dawał okazję do wspólnej zabawy z osobą dorosłą, co na tym etapie życia jest bardzo ważne.

Rowerek biegowy — Zabawki dla 2 latka na podwórko

Dzieci w wieku 2 lat poruszają się samodzielnie dosyć sprawnie. Potrafią siadać, skakać, biegać. Oczywiście ich aktywność wymaga stałego nadzoru opiekuna, nie mniej jednak malucha interesują już w tym wieku różne pojazdy. Ciekawy prezent dla 2 latka rozwijający jego zdolności ruchowe i uczący utrzymania równowagi to np. rowerek biegowy. Fajnie sprawdzi się także rower trójkołowy. Są to zabawki, które nie tylko sprawią maluchowi mnóstwo radości, ale realnie przyczynią się do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. A wszyscy wiemy, że nie ma nic przyjemniejszego niż wspólny spacer z mamą lub tatą, zwłaszcza gdy dopisuje pogoda. Rowerek trójkołowy posiada wiele ciekawych elementów wyposażenia w postaci piszczałek, dzwonków, czy muzyki wydobywające się z pulpitu po naciśnięciu guzika, co niesamowicie cieszy malucha w tym wieku. Dobrze sprawdzi się też wózek dla lalki czy ulubionej maskotki. Są to najlepsze zabawki dla 2 latka, ponieważ małe dzieci uwielbiają pchać różnego rodzaju zabawki na kółkach, czy to wózek, rower trójkołowy, specjalny pchacz na patyku czy małe pojazdy typu: samochód, koparka, ciężarówka, wóz strażacki, policja, czy śmieciarka. Nie lada atrakcją będzie większe auto na akumulator, do którego maluch może wsiąść i poczuć się jak prawdziwy kierowca. Polecamy więc tego typu zabawki jako doskonały pomysł na prezent dla 2 latków.

Zabawki edukacyjne — jakie będą odpowiednie na prezent dla 2 latka?

Bardzo dużą popularnością cieszą się zabawki edukacyjne dla 2 latka. Wśród nich ciekawą opcją są różnego rodzaju układanki i puzzle rozwijające motorykę małą, czyli chwytność palców i dłoni. Tego typu zabawki edukacyjne dla 2 latka rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, uczą cierpliwości oraz wzmacniają wiarę we własne możliwości. Z kolei zabawki dla 2 latka w postaci klocków dodatkowo obudzą w maluchu kreatywność i pozwolą stworzyć niesamowite budowle. 2 latkowi przydadzą się również dostosowane do jego wieku łamigłówki, czyli przeplatanki, piramidki i sortery, w których należy dopasować właściwy kształt do otworu w pojemniku. Wybierając układanki, puzzle i klocki jako pomysł na prezent dla 2 latka warto jednak pamiętać o tym, aby posiadały one wyłącznie duże elementy. Zwłaszcza klocki nie mogą zawierać drobnych fragmentów, gdyż dziecko w tym wieku wkłada jeszcze zabawki do buzi, należy więc wyeliminować ryzyko połknięcia czegokolwiek.

Interaktywne zabawki dla 2 latka — czy warto wybierać właśnie ten typ?

Jedną z ulubionych czynności wykonywanych przez dzieci w wieku 2 lat jest sprawdzanie reakcji danej osoby lub rzeczy na to, co samo zrobi. Stąd zabawki interaktywne dla 2 latka są świetnym wyborem, gdyż posiadają specjalne guziki, po naciśnięciu których wydobywają się dźwięki, bądź zabawka zaczyna się poruszać. Należą do nich m.in. instrumenty muzyczne, lalki, maskotki, specjalny samochód, samolot, czy inny pojazd. Zabawki interaktywne dla 2 latki w postaci maskotki lub lalki dodatkowo uczą opiekuńczości, empatii i reagowania na potrzeby innych - idealny prezent dla 2 latki.

Sklep Swawolnik.pl oferuje Państwu szeroki wybór zabawek dla dzieci. Z pewnością znajdą się wśród nich najlepsze zabawki dla 2 latka, które sprawią dziecku mnóstwo frajdy i na długo wciągną go w świat beztroskiej zabawy. Zabawki edukacyjne dla 2 latka dodatkowo wspomogą wszechstronny rozwój fizyczny i intelektualny. Zapraszamy więc do skorzystania z naszej oferty. Wśród tak wielu artykułów dla dzieci łatwo będzie znaleźć fajny pomysł na prezent dla 2 latka.

Internetowy sklep z zabawkami dla dzieci Swawolnik.pl

Zabawa to nie tylko podstawowa aktywność podejmowana przez dzieci w każdym wieku, ale także czynnik warunkujący harmonijny rozwój we wszystkich aspektach. Wybierając zabawki dla dzieci, warto zdawać sobie sprawę, że dla malucha nie jest ważne samo ukończenie jakiejś czynności, czyli jednym słowem dotarcie do celu. To my dorośli postrzegamy świat w ten sposób. Dzieci podczas zabawy chcą przede wszystkim doświadczać. Ich motywacją jest opanowanie nowej umiejętności, podejmowanie jak największej ilości prób i przetestowanie różnych możliwości rozwiązania danego problemu. A to wszystko bez przejmowania się niepowodzeniami i błędami popełnianymi po drodze. Aby umożliwić naszemu szkrabowi ciągłe ćwiczenie nowych kompetencji, należy starannie dobierać zabawki dla dzieci. Te dostosowane do wieku i upodobań malucha sprawią, że zabawa będzie sprawiała mnóstwo frajdy całej rodzinie, a nowe kompetencje dziecko nabędzie niejako przy okazji. Czyż można wyobrazić sobie lepszy i przyjemniejszy sposób nauki?

Sklep z zabawkami dla dzieci i niemowląt oferuje Państwu bogaty wybór różnego rodzaju zabawek. Znajdą się wśród nich zarówno te ponadczasowe, czyli lalki, rowery dla dzieci i maskotki, jak i wartościowe i ciekawe zabawki edukacyjne oraz bardzo atrakcyjne dla każdego dzieciaka zabawki ogrodowe. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu. Tutaj z pewnością każdy znajdzie idealny prezent dla swojej pociechy.

Pojazdy dla dzieci

W tej kategorii znajdą Państwo tradycyjne rowery dla dzieci, dopasowane do wieku malucha, w tym świetny do nauki równowagi rowerek biegowy oraz idealny na początek rowerowej przygody trójkołowiec. Są też pojazdy elektryczne, jak zachwycające auto na akumulator, w którym maluch będzie mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca. Dobrym pomysłem na prezent jest również hulajnoga lub deskorolka, także w popularnej obecnie wersji akumulatorowej. Małym fanom jazdy off road z kolei polecamy quady na akumulator lub motory dla dzieci.

Pojazdy dla dzieci pozwalają na beztroską zabawę poza domem. To spora dawka ruchu, tak potrzebna dzieciom do zachowania zdrowia i sprawności fizycznej.

Pojazdy na akumulator dla dzieci

Bardzo ciekawą propozycją z naszej strony są pojazdy elektryczne. Są to samochody dla dzieci, do których maluch może wsiąść i pokierować nimi. Z doświadczenia wiemy, że takie auto na akumulator to zachwycający wręcz prezent dla dzieci w wieku od 2 do około 5 lat. Nie sposób opisać podekscytowania szkraba na myśl o przejażdżce swoim własnym autem. Z pewnością jest to świetna okazja do pierwszego spróbowania swoich sił w roli kierowcy, o czym marzy każde dziecko. Pojazdy na akumulator dostępne są oczywiście w wielu różnych wersjach, mamy więc motory dla dzieci, quady elektryczne oraz hulajnogi.

Zabawki edukacyjne

Nauka i zabawa w jednym? To nie tylko możliwe, ale również bardzo przyjemne. Nasze wyjątkowe zabawki edukacyjne to doskonały pomysł na wspólne gry i zabawy, dzięki którym maluch posiądzie wiele przydatnych umiejętności. Wybór jest naprawdę ogromny. Prezentujemy zatem ciekawe układanki i łamigłówki, rozwijające poczucie rytmu i muzykalność instrumenty muzyczne, tablice magnetyczne oraz zabawki kreatywne, jak ciastolina i piasek kinetyczny.

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Udowodniono, że słuch muzyczny u dziecka zaczyna rozwijać się bardzo wcześnie, bo już w życiu płodowym. Z tego względu instrumenty muzyczne to pierwsze prawdziwe zabawki edukacyjne. Warto zainteresować nim już niemowlaki, gdyż w ten sposób rozwój muzykalności, poczucia rytmu i zdolności muzycznych ma największe szanse rozwinąć się w prawdziwy talent. Swawolnik.pl oferuje Państwu elektryczne pianino, czyli keyboard w wersjach zarówno dla najmłodszych, jako proste, interaktywne pianinko, jak i w postaci instrumentu z wieloma zaawansowanymi funkcjami, dla starszych dzieci, uczących się już pierwszych utworów. Oprócz tego są gitary, cymbałki, bębenki, perkusja dla dzieci, a nawet mikrofon dla zapalonych wokalistów.

Lalki i akcesoria

Lalki dla dzeci to niewątpliwie jeden z najczęściej wybieranych produktów dla dziewczynek. I nic dziwnego, lalki uczą dziecka empatii i wrażliwości oraz troski o potrzeby innych. Służą też do odgrywania różnych ról, co pomaga lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami i pozwala zrozumieć drugą osobę. A jeżeli lalki i akcesoria, to nie sposób pominąć czegoś tak atrakcyjnego, jak domek dla lalek. Jest to marzenie każdej młodej damy. Pokaźna kolekcja lalek Barbie, wśród których są również lalki z bajek, potrzebuje bowiem lokum, w którym znajdą się piękne meble dla lalek. To tam będzie toczyło się codzienne, acz niezwykle emocjonujące życie. Z kolei bobasy takie jak: Baby Born, Baby Annabell, Baby Alive i Cry babies to lalki, wymagające troskliwej opieki. Dziewczynkom przyda się więc wózek dla lalki oraz ubranka i buciki. W naszym sklepie znajdują się bardzo różne akcesoria dla lalek, m.in. zestawy do pielęgnacji i karmienia, a nawet foteliki i krzesełka oraz łóżeczka i kołyski. Wśród oferowanych zabawek jest także tzw. lalka interaktywna, szczególnie uwielbiana przez dzieci. Nie zabrakło oczywiście nowości, do których zaliczyć można Shibajuku. Zwolennikom tradycjonalizmu z kolei polecamy przepiękne szmacianki, mogące służyć dziecku zarówno jako przytulanka, jak i lalka, na której potrzeby nasza pociecha będzie reagowała.

Gry dla dzieci

Każdy z nas chciałby rozwijać w swoich dzieciach naturalną ciekawość do poznawania świata i uczenia się nowych rzeczy, dociekliwość, umiejętność logicznego rozumowania oraz odwagę do podejmowania kolejnych prób, pomimo napotkanych na drodze niepowodzeń. Najlepsze gry planszowe dostępne w naszym asortymencie to jedna z propozycji, która wspiera harmonijny rozwój we wszystkich wymienionych aspektach. Gry dla dzieci to także puzzle, których układanie ćwiczy wytrwałość w dążeniu do celu, cierpliwość i logiczne rozumowanie. Młodszym szkrabom polecamy puzzle z większymi elementami lub duże puzzle piankowe oraz proste gry pamięciowe, a nieco starszym ciekawe gry strategiczne, m.in. nieśmiertelne szachy i warcaby oraz puzzle z większą ilością fragmentów. Wspólne, rodzinne wieczory upłyną znacznie milej, gdy zaproponujemy dziecku gry karciane, logiczne lub zręcznościowe. A tym maluchom, które nie potrafią ani chwili usiedzieć w miejscu z pewnością spodobają się gry sportowe takie, jak piłkarzyki i mini bramka piłkarska.

Gry elektroniczne dla dzieci

Pojawienie się gier elektronicznych w świecie zabawek wzbudziło wśród dzieci i rodziców ogromne zainteresowanie. Początkowo proste gierki elektroniczne typu tetris elektroniczny, czy znane na całym świecie tamagotchi przekształciły się w rozbudowane i fascynujące gry, które rozwijały refleks i szybkie myślenie. Nawet tradycyjne planszówki zostały przekształcone w gry planszowe elektroniczne, przez co wiele z nich zyskało nowe życie i możliwości rozgrywek. Ponadto elektroniczna gra to świetny prezent dla dziecka z okazji urodzin czy na Boże Narodzenie. Elektroniczne gry dla dzieci pobudzają ciekawość i z pewnością są idealnym sposobem na nudę. Dużym atutem jest możliwość zabrania gierki elektronicznej na dłuższą wycieczkę samochodem.

Zabawki ogrodowe

Ta wyjątkowa grupa zabawek daje dzieciom mnóstwo radości z aktywnie spędzonego czasu. Zabawki ogrodowe to gwarancja wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu, wspólnie z rodzicami, rodzeństwem lub przyjaciółmi. Młodszym szkrabom z pewnością przypadnie do gustu piaskownica i huśtawka. Starszaki z kolei nie będą mogły oderwać się od takiego wyposażenia placu zabaw jak trampolina i zjeżdżalnia. Każdy plac zabaw dla malucha powinien także posiadać domek dla dzieci, w którym można urządzać rozmaite gry i zabawy. Oczywiście nie może zabraknąć kąpieli w chłodnej wodzie w upalne dni, do czego świetnie nadaje