Płatności Online

Przelew, Blik, Karta

30 dni

Na zwrot

30 dni

Na zwrot

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Bombki choinkowe - Najlepsze świąteczne bombki na choinkę

Brak produktów do wyświetlenia

Zawieszki na choinkę i bombki choinkowe

Bombki choinkowe to najpopularniejszy rodzaj dekoracji świątecznych. Zgodnie ze zwyczajem, w wielu domach na całym świecie są one używane w Wigilię do udekorowania świątecznego drzewka czyli choinki. Najczęściej mają one ozdobny kształt - na przykład aniołka lub serca. W Polsce tradycja wieszania bombek choinkowych na choince jest bardzo silna. Ludzie najczęściej wykorzystują je do ozdabiania choinki w swoich domach, ale także w pracy czy w szkole. Nie ma znaczenia, czy kupiłeś gotowe bombki choinkowe lub wykonane samodzielnie, niewątpliwie przyczynią się do stworzenia atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Nie ma określonych zasad, jeśli chodzi o ilość zawieszek na choinkę. W Polsce przyjęło się, że choinkę ozdabia się 10 lub 15 zawieszkami. Liczba ta może się zmieniać w zależności od wielkości choinki i własnej wyobraźni. Można powiedzieć, że jest to tradycja bez ścisłych reguł. Nie należy zapominać o dzieciach i ich radości z dekorowania choinki. Często wolno im wykorzystać wszystkie bombki choinkowe i zawiesić je na choince.

Czym są świąteczne bombki choinkowe?

Bombki choinkowe to okrągłe, często o ozdobnych kształtach, przedmioty dekoracyjne używane w okresie świątecznym. Najczęstszym materiałem do produkcji bombek choinkowych jest szkło, kryształ lub tworzywo akrylowe. Mogą mieć różne kolory i kształty, ale zazwyczaj są to kule lub cylindry, które symbolizują szczęście, radość i wielkie oczekiwanie na Boże Narodzenie. Bombki choinkowe są częścią zestawu ozdób świątecznych. Zwisają z gałązek choinki, tworząc piękny obrazek. Oprócz tego, że są przedmiotami dekoracyjnymi, mają również znaczenie symboliczne - np. każda złota bombka na choince może symbolizować coraz więcej pieniędzy w naszym portfelu. Do ozdób choinkowych należą również kule choinkowe, które wykonane są z cienkiego metalowego drutu i pokryte papierem, tkaniną lub plastikiem. Kule mogą być pomalowane na jaskrawe kolory - złoty, srebrny, czerwony.

Kiedy warto kupić bombki choinkowe na święta?

Polacy przystrajają choinkę 24 grudnia, ale wiele osób zawiesza bombki choinkowe na swoich drzewkach już 5 grudnia - na początku adwentu. Obecnie Polacy oprócz bombek choinkowych i zawieszek często sięgają również po inne dodatki , takie jak świece, girlandy, świece choinkowe i lampiony. Bombki choinkowe można kupić w wielu sklepach jak również w Internecie. Warto również wykonać bombki choinkowe własnoręcznie, ponieważ pozwoli to na stworzenie niepowtarzalnych ozdób. Wiele osób decyduje się na ich wykonanie poprzez własnoręczne rysowanie i kolorowanie, dzięki czemu bombka choinkowa może być bardziej oryginalna. Po zakończeniu Bożego Narodzenia bombki należy zdjąć z choinki i przechować do przyszłego roku, aby znów mogły stworzyć świąteczną atmosferę na Boże Narodzenie.